piątek, 7 lutego 2020

Księgowość w Kole Gospodyń Wiejskich – bezpłatne szkolenie

W dniach 5 i 6 lutego na sali konferencyjnej w Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu odbyło się szkolenie o nazwie „Księgowość w Kole Gospodyń Wiejskich”, które zostało zorganizowane przy współpracy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu z Mazowieckim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Lokalną Grupą Działania „Północne Mazowsze”.

 Starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski przywitał uczestniczki szkolenia oraz prowadzących, po czym wyraził nadzieję na kontynuację owocnej współpracy związanej z rozwojem ekonomii społecznej na terenie powiatu przasnyskiego.

 Szkolenie prowadziła Pani Aldona Olszewska – zawodowa księgowa z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu księgowości w organizacjach pozarządowych oraz szkoleniach z tego zakresu. Przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich poznały zasady prowadzenia księgowości i rozliczenia z urzędem skarbowym stowarzyszeniach, jakimi są KGW. Szkolenie zorganizowane w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu było formą podziękowania dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu całego powiatu przasnyskiego za zaangażowanie w działalność społeczną w środowisku wiejskim, pielęgnowanie obyczajów i kultury ludowej oraz upowszechnianie dawnych tradycji.

 Szkolenie sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację Fundusz Współpracy powstał, by w sposób kompleksowy i innowacyjny wspierać mazowieckie przedsiębiorstwa społeczne oraz ludzi, którzy je tworzą. Przedsiębiorczość społeczna to idea, która łączy w sobie działalność komercyjną i integracyjną, przynosząc korzyści w wymiarze biznesowym i społecznym. Działania Ośrodka to m.in.:
- wzmacnianie potencjału, czyli bezpłatne szkolenia dostosowane do potrzeb uczestników;
- doradztwo ogólne i specjalistyczne, m.in. marketingowe, prawne, kadrowo-księgowo-podatkowe, finansowe;
- wzmacnianie aktywności społecznej i edukowanie lokalnych liderów;
- promowanie idei ekonomii społecznej w lokalnych społecznościach.