piątek, 24 lipca 2015

Ścieżka rowerowa – interpelacja radnego

Ścieżka rowerowa Przasnysz-Chorzele jest tematem wielu dyskusji rowerzystów. Zamiast cieszyć napawa ich złością, a to przez drobny, wydawałoby się, szczegół. Chodzi o niebezpieczne urywanie się ścieżki przy skrzyżowaniu z innymi szlakami komunikacyjnymi. Na sesji Rady Powiatu w dniu 23 lipca 2015 roku – poruszona została przeze mnie sprawa ścieżki rowerowej i stworzenia bezpiecznych zjazdów. Mam nadzieję, że wkrótce podróżując tam rowerami będziemy się już tylko cieszyć z jazdy.
Zapytałem Zarząd Powiatu o niebezpieczne zjazdy, które pojawiają się przy skrzyżowaniach z innymi wjazdami. Otrzymałem odpowiedź, że prace na drodze jeszcze trwają dlatego nie można mówić, że budowa jest już zakończona. Władze powiatu zezwoliły na korzystanie ze ścieżki i drogi powiatowej choć pozostała jeszcze do położenia jedna warstwa nawierzchni – końcowej. Według władz powiatu sprawa przeciąga się ze względu na gazociąg, który miał być tam robiony, jednak wykonawca chciał położyć niecertyfikowane rury. Teraz wykonawca gazociągu musi znaleźć odpowiednie rury i gdy gazociąg powstanie to właściwe wykończenia ścieżki rowerowej również się pojawią. Według pana starosty całość nie powinna potrwać dłużej niż kilka tygodni.
Po uzyskaniu tej odpowiedzi nie byłem już pewien czy jednak w tym roku uda się wykonać bezpieczne zjazdy – sezon na jazdę rowerami również kończy się za kilka tygodni. Dlatego poprosiłem, by szczególnie oznaczyć miejsca niebezpieczne, tak by korzystający wiedzieli gdzie mają uważać. Pan starosta odpowiedział, że w takim razie zleci wykonanie tego zadania Powiatowemu Zarządowi Dróg.
W razie gdyby sytuacja się nie poprawiała proszę o kontakt mieszkańców – postaram się znów poruszyć sprawę.

wtorek, 23 czerwca 2015

Nowy tomograf w przasnyskim szpitalu

Rada Powiatu zdecydowała o przekazaniu 200 tysięcy złotych do zakupu nowoczesnego tomografu dla przasnyskiego szpitala. Tomograf zakupiony przez powiatowy szpital kosztował w sumie 1,3 mln zł. Od dziś możemy korzystać z nowoczesnego sprzętu bez konieczności wyjazdów do innych szpitali.

Spotkanie z Wiceprezes PiS Beatą Szydło

W poniedziałek 23 czerwca 2015 roku miałem przyjemność spotkać się i porozmawiać z Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości panią Beatą Szydło.
Pani Beata Szydło w ramach objazdu Polski „Szydłobusem” wsłuchuje się w problemy nurtujące Polaków. Przyjechała też na nasze tereny Północnego Mazowsza. W Karniewie mieliśmy okazję się spotkać i chwilę porozmawiać.

piątek, 19 czerwca 2015

Pytania na sesji Rady Powiatu

Dziś odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu.
Jako jedyny radny zdawałem pytania.
 
Pytałem m.in. o:
1) Przetargi na obsługę pikników medycznych (były ogłaszane,  unieważniono i powtarzane). Wyjaśniono, że chodzi o podatek VAT. Na bardziej szczegółowe pytania odpowiedź mam otrzymać na piśmie.
2) Rozliczenia z wykonawcą basenu w Chorzelach. Powiat musi wypłacić firmie dodatkowe pieniądze. Spór o kary za opóźnienie trwa nadal w sądzie.
3) Przetarg na realizację zadań na basenie z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Wygrała go firma z Makowa Mazowieckiego. Wyjaśniono mi, że jej oferta nie była najtańsza, ale dwie firmy, które złożyły tańsze oferty nie dopełniły formalności.

Dodatkowo nie poparłem wniosku o absolutorium dla Zarządu Powiatu. Wstrzymałem się od głosu ze względu na szereg działań Zarządu, których nie akceptuję (nagłaśniający je już w poprzednich miesiącach). Co do budżetu powiatu i sprawozdania z jego wykonania za 2014 głosowałem „ZA” ze względu na to, iż żadnych istotnych nieprawidłowości w jego realizacji nie było.

Poparłem zmiany w budżecie na 2015 rok zwiększające m.in. inwestycje w strefach gospodarczych w Chorzelach i Przasnyszu. Mam nadzieję, że Zarządowi Powiatu uda się całość dostępnych środków wydać w odpowiednim czasie i rozliczyć.

Głosowałem również za ustalonym harmonogramem dyżurów nocnych aptek ogólnodostępnych.

sobota, 6 czerwca 2015

Powitanie lata w przasnyskiej farze


4 czerwca 2015r. na placu parafialnym parafii farnej w Przasnyszu odbył się festyn rodzinny pn. „Powitanie lata”. Organizatorami festynu byli: Parafia św. Wojciecha w Przasnyszu, Domowy Kościół działający przy parafii oraz Zespół TAKT z Przasnysza.

niedziela, 31 maja 2015

Zapraszam na coroczny festyn rodzinny

4 czerwca w Boże Ciało od godziny 15., na parkingu za kościołem zorganizowany będzie Festyn Parafialny dla rodzin. Na dzieci będzie czekać wiele bezpłatnych atrakcji i konkursów. Starsi będą mogli posłuchać zespołów muzycznych.

środa, 27 maja 2015

Komentarz po kampanii wyborczej

Od stycznia jestem odpowiedzialny za  struktury PiS w powiecie przasnyskim, dlatego kampania prezydencka Andrzeja Dudy w powiecie spoczęła niejako na moich barkach. Oczywiście nieocenioną pomoc wnieśli do kampanii nowi członkowie partii, których sporo przybyło, a także liczni sympatycy PiS. Sam pełniłem tylko rolę takiego koordynatora-pośrednika w kampanii pomiędzy sztabem, a ludźmi w terenie.