piątek, 17 września 2021

Powiat Przasnyski na podium w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów!

 

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w obecności starostów z całej Polski, Krzysztof Bieńkowski Starosta Przasnyski otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę.

Mimo trudności związanych z pandemią i tego, jak wpłynęła ona negatywnie na samorząd, Powiat utrzymał miejsce na podium! Nagrodą jest darmowa publikacja w czasopiśmie specjalistycznym "Rynek Iwestycji", gdzie Powiat będzie mógł zaprezentować się potencjalnym inwestorom.

- Nagroda jest moim zdaniem docenieniem starań całej drużyny Powiatu Przasnyskiego. Wszyscy na nią pracowali, zarówno Zarząd Powiatu, Rada Powiatu, Starostwo jak i jednostki organizacyjne Powiatu. Dziękuję wszystkim za ciężką pracę i starania, by inwestować i poprawiać obsługę dla naszych mieszkańców, bo to właśnie przyniosło nam sukces - podkreśla starosta Bieńkowski.

Kolejna droga w gminie Krasne została wyremontowana

Samorząd Powiatu Przasnyskiego wyremontował kolejny odcinek drogi powiatowej na terenie gminy Krasne. Dzięki sprawnym działaniom władz Powiatu Przasnyskiego, droga od miejscowości Zielona w kierunku Długołęki zyskała nowy wygląd. Powiat Przasnyski zainwestował w poprawę bezpieczeństwa tego odcinka ponad 450 tysięcy złotych.

W oficjalnym otwarciu wyremontowanej drogi udział wzięli: Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego Paweł Mostowy, Członek Zarządu Powiatu Pani Renata Wenda, Przedstawiciele firmy STRABAG Sp. z o.o. – wykonawcy remontu: Pan Rafał Muszyński oraz Pan Damian Domagała, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Kazimierz Pióro wraz ze współpracownikami oraz mieszkańcy.

Starosta Krzysztof Bieńkowski podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji inwestycji, na czele z radnymi wspierającymi działania Zarządu Powiatu. Podkreślił też ogromne znaczenie programów rządowych, z których Powiat Przasnyski czerpie wielomilionowe środki na inwestycje. Po oficjalnych przemówieniach dokonano symbolicznego otwarcia wyremontowanej drogi poprzez przecięcie wstęgi.

- Remont tej drogi był bardzo potrzebny. Człowiek bał się minąć z drugim pojazdem, żeby nie złapać pobocza, czy nie zsunąć się do rowu. Często przejeżdżają tą drogą sprzęty rolnicze więc był z tym problem. Teraz droga jest szersza, wylana jest grubsza warstwa asfaltu, więc jeździ się teraz tędy bezpieczniej, jest równo i szeroko, można się spokojnie mijać - mówi mieszkaniec miejscowości Zielona.

Zakres remontu drogi obejmował m.in.:

- remont nawierzchni jezdni,
- wymianę oznakowania pionowego,
- uzupełnienie poboczy kruszywem łamanym po obu stronach jezdni,
- wycinkę krzewów i podszyć rzadkich,
- renowację i oczyszczenie rowów z namułu.

Koszt remontu tego odcinka wyniósł 452 899,09 zł brutto. Zadanie zrealizowano przy udziale środków własnych Powiatu Przasnyskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych). Wysokość dofinansowania stanowiła 70% kosztów kwalifikowanych. Wykonawcą robót budowlanych była firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa.


 

czwartek, 16 września 2021

2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu z oficjalnym patronem

 

10 września 2021 roku Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz Wicestarosta Przasnyski Waldemar Trochimiuk uczestniczyli w uroczystej zbiórce na terenie jednostki wojskowej w Przasnyszu, podczas której odczytano decyzję Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka o ustanowieniu płk dypl. Adama Ignacego Koca patronem 2. Ośrodka Radioelektronicznego. Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, służby mundurowe oraz reprezentanci zaprzyjaźnionych instytucji.

Podczas zbiórki Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusław Postek wręczył podziękowania Staroście Przasnyskiemu Krzysztofowi Bieńkowskiemu za wzorową współpracę oraz zaangażowanie w rozwój przasnyskiej jednostki wojskowej. Przyjęło ono formę pamiątkowego srebrnego medalionu z wizerunkiem patrona 2.OREL – płk dypl. Adama Ignacego Koca.

Następnie Poseł na Sejm RP Anna Ewa Cicholska, Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusław Postek oraz członek kapituły biorącej udział w wyborze patrona dr Waldemar Krzyżewski dokonali odsłonięcia popiersia nowego patrona autorstwa Piotra Grabowskiego.

Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Zaprezentowano także liczne pokazy zdolności bojowych przasnyskich żołnierzy z użyciem sprzętu i wyposażenia wojskowego, od walk wręcz przez konwojowanie i zabezpieczanie transportu.

środa, 15 września 2021

Na spotkaniu promującym książkę „Okres II wojny światowej we wspomnieniach Sióstr Klarysek Kapucynek z Przasnysza"

 

8 września 2021 roku Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Przasnyskiego Katarzyna Wróblewska wzięli udział w spotkaniu promującym książkę sióstr Honoraty Zofii Szwarc oraz Immakulaty Marii Klickiej „Okres II wojny światowej we wspomnieniach Sióstr Klarysek Kapucynek z Przasnysza". Spotkanie odbyło się w Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

Książka „Okres II wojny światowej we wspomnieniach Sióstr Klarysek Kapucynek z Przasnysza" jest przejmującą opowieścią o czasach wojny przepełnionej niesprawiedliwością i okrucieństwem. Przenosi czytelnika w świat pełen lęków i prób ukazanych z perspektywy sióstr zakonnych. Została wydana w ramach obchodów Jubileuszu 150-lecia obecności Mniszek Klarysek Kapucynek w Przasnyszu, które współfinansował Powiat Przasnyski. Podczas uroczystości Siostry Klaryski podziękowały Staroście Przasnyskiemu Krzysztofowi Bieńkowskiemu za pomoc w organizacji Jubileuszu 150-lecia pobytu Mniszek Klarysek Kapucynek w Przasnyszu.

poniedziałek, 13 września 2021

W środę 8 września gościłem Panią Hannę Berk, która wylicytowała „Godzinę w fotelu Starosty” na aukcji charytatywnej

 

8 września 2021 roku Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski gościł w swoim gabinecie Panią Hannę Berk, która wylicytowała „Godzinę w fotelu Starosty” na aukcji charytatywnej zbiórki na leczenie Pani Agnieszki Sieruta: https://www.facebook.com/groups/800714814175425 .

Pani Hanna przez godzinę mogła wcielić się w rolę włodarza powiatu, poznając podstawy zarządzania i funkcjonowania urzędu. Następnie starosta Krzysztof Bieńkowski udał się ze zwyciężczynią licytacji na lodowisko powiatowe, by zaprezentować oddaną do użytku w grudniu ubiegłego roku inwestycję.

W imieniu kierownictwa i pracowników Starostwa Powiatowego w Przasnyszu dziękujemy Pani Hannie za szczytny gest dobrej woli i przekazujemy życzenia wszelkiej pomyślności!