czwartek, 31 stycznia 2019

Politechnika Warszawska kupiła od powiatu przasnyskie lotnisko – komentarz starosty przasnyskiego i rektora PW

 


Z ostatniej chwili: Politechnika Warszawska kupiła od powiatu przasnyskie lotnisko

Umowy na sprzedaż Politechnice Warszawskiej działek w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej w Sierakowie podpisane. Uczelnia może bez przeszkód realizować na lądowisku projekt poligonu doświadczalno – wdrożeniowego. 31 stycznia 2019 r. Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Wicestarosta Waldemar Trochiumiuk oraz przedstawiciele Politechniki Warszawskiej z Rektorem prof. Jan Szmidtem na czele, podpisali akty notarialne dotyczące sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonych na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie k. Przasnysza na rzecz Politechniki.

Transakcja dotyczyła działek o nr 203/5 o pow. 3,8000 ha, 203/35 o pow. 0,5052 ha oraz 203/26 o pow. 72,3287 ha sprzedanych za łączną kwotę 2 588 983,95 zł. Powiat przasnyski zdecydował się udzielić Politechnice specjalnej bonifikaty w wysokości 78 % wartości nieruchomości. Bonifikata ta stanowić będzie wkład powiatu w realizację projektu poligonu doświadczalno – wdrożeniowego, który ma szansę stać się kołem zamachowym dla rozwoju strefy gospodarczej i całego powiatu, dlatego też Rada i Zarząd zdecydowały się wesprzeć Politechnikę i udzielić specjalnego rabatu na sprzedaż działek – powiedział Krzysztof Bieńkowski.

W trosce o przyszłość tego terenu, Powiat zagwarantował sobie również prawo do pierwokupu sprzedanych działek, w przypadku, gdyby Politechnika zdecydowała się je odsprzedać stronie trzeciej, po zwaloryzowanej cenie dzisiejszej transakcji.

W oparciu o zakupione tereny, władze uczelni planują wybudowanie zaplecza laboratoryjno – warsztatowego, gdzie będą prowadzone badania z dziedziny lekkiego lotnictwa, bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) do celów wsparcia m.in. rolnictwa, leśnictwa, nowoczesnych technologii materiałowych czy monitorowania przestrzeni powietrznej.

Projekt umożliwi w przyszłości rozwój przasnyskiego lądowiska, a być może przy wsparciu kolejnych środków unijnych przekształcenie go w lotnisko użytku publicznego wraz z betonowym pasem startowym i zapleczem. Możliwe będą także kursów na pilota i mechanika lotniczego. Władze powiatu liczą też na zaangażowanie na terenie powiatu światowych koncernów przemysłowych i badawczo-rozwojowych, współpracujących już z Politechniką.








wtorek, 29 stycznia 2019

Powiatowo – gminna konferencja samorządowa w Krzynowłodze Małej – relacja filmowa

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z konferencji samorządowej, która odbyła się 24 stycznia 2019 r. w Krzynowłodze Małej.


 

Czy jest szansa by w tej kadencji stworzyć ścieżkę rowerową przy ulicy Leszno w Przasnyszu?

29 stycznia 2019 r. starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski spotkał się z radnym Rady Miejskiej w Przasnyszu Piotrem Oleksikiem. Samorządowcy rozmawiali o możliwości współpracy powiatu z miastem w zakresie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Leszno w Przasnyszu.

 


 

poniedziałek, 28 stycznia 2019

3. turniej w ramach cyklu III Grand Prix Jednorożca w badmintonie

 

26 stycznia 2019 r. odbył się 3. turniej w ramach cyklu III Grand Prix Jednorożca w badmintonie (sezon 2018/2019). Organizatorem był Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp”. Turniej okazał się rekordowy pod każdym względem. Do rywalizacji stawiło się najwięcej, jak dotychczas, zawodników, bo aż 50. Do tej pory byli to miejscowi zawodnicy, a podczas sobotniego turnieju do rywalizacji w Jednorożcu stawiła się kilkunastoosobowa grupa z Olsztyna oraz oddalonych o ponad 100 km Jezioran. Co ich przyciągnęło do Jednorożca?

Ponadto rozegranych zostało najwięcej kategorii, i tak: z zaplanowanych 10 juniorskich odbyło się 8, natomiast w seniorskich na 6 zaplanowanych przeprowadzono 5. Łącznie rozegrano 107 zaciętych meczy, podczas których rywalizacja była bardzo wyrównana i bardzo często o wygranej decydowały pojedyncze lotki. Siedmiogodzinne zmagania wyłoniły najlepszych badmintonistów w poszczególnych kategoriach, a byli to:


SINGIEL dzieci U-9 (rocznik 2010-2011)


  1. Julian KRUKOWSKI (Stegna)

  2. Julia OSTASZEWSKA (Stegna)

  3. Agata GRABOWSKA (Małowidz)


SINGIEL dziewcząt U-11 (rocznik 2008-2009)

  1. Maja BRZOZOWA (Jednorożec)

  2. Maja OSTASZEWSKA (Stegna)

  3. Zuzanna GRABOWSKA (Małowidz)


SINGIEL chłopców U-11 (rocznik 2008-2009)

  1. Patryk WRÓBLEWSKI (Jednorożec)

  2. Szymon PĘKAŁA (Jednorożec)

  3. Piotr KORYTKOWSKI (Ulatowo Pogorzel)


SINGIEL dziewcząt U-13 (rocznik 2006-2007)

  1. Magdalena ROCZEŃ (Stegna)

  2. Amelia BRATOSIEWICZ (Olsztyn)

  3. Karolina ANDRZEJCZYK (Stegna)


SINGIEL chłopców U-13 (rocznik 2006-2007)

  1. Maciej BRZOZOWY (Jednorożec)

  2. Wiktor GRABOWSKI (Małowidz)

  3. Adrian WRÓBEL (Jednorożec)


SINGIEL dziewcząt U-15 (rocznik 2004-2005)

  1. Zuzanna BUDREWICZ (Jeziorany)

  2. Natalia SOLIWODA (Jeziorany)

  3. Katarzyna SZYMAŃSKA (Jeziorany)


SINGIEL chłopców U-15 (rocznik 2004-2005)

  1. Franciszek BRATOSIEWICZ (Olsztyn)

  2. Antoni KOPEĆ (Olsztyn)

  3. Bartosz BRZOZOWY (Jednorożec)


SINGIEL chłopców U-17 (rocznik 2002-2003)

  1. Dominik OPALACH (Jednorożec)

  2. Szymon PTAK (Jednorożec)


SINGIEL kobiet OPEN

  1. Iwona ZAPADKA (Olsztyn)

  2. Justyna GRICAN (Olsztyn)

  3. Natalia SOLIWODA (Jeziorany)


SINGIEL mężczyzn kat. B

  1. Grzegorz SZYDŁOWSKI (Jeziorany)

  2. Łukasz FERSCHKE (Jeziorany)

  3. Mariusz BACŁAWSKI (Tobolice)


SINGIEL mężczyzn kat. C

  1. Adam KRUKOWSKI (Stegna)

  2. Franciszek BRATOSIEWICZ (Olsztyn)

  3. Antoni KOPEĆ (Olsztyn)


MIXT OPEN

  1. Zuzanna BUDREWICZ (Jezioran) & Paweł  FERSCHKE (Jeziorany)

  2. Lucyna DOBKOWSKA (Przasnysz) & Leszek DOBKOWSKI (Ostrołęka)

  3. Justyna GRICAN (Olsztyn) & Mariusz WOJCIECHOWSKI (Olsztyn)


DEBEL OPEN

  1. Grzegorz SZYDŁOWSKI (Jeziorany) & Łukasz FERSCHKE (Jeziorany)

  2. Grzegorz BRATOSIEWICZ (Olsztyn) & Mariusz WOJCIECHOWSKI (Olsztyn)

  3. Mariusz BACŁAWSKI (Tobolice) & Leszek DOBKOWSKI (Ostrołęka)


Kolejny turniej odbędzie się w marcu, na który już teraz zapraszamy wszystkich chętnych. Będzie to przedostatni turniej w ramach tej edycji Grand Prix.

Na koniec podziękowania dla:
Edwarda ORŁOWSKIEGO dyrektora ZPO w Jednorożcu za udostępnienie hali sportowej,
Janusza GŁĄBOWSKIEGO za ufundowanie wypieków z własnej piekarni,
Leszka DOBKOWSKIEGO za ufundowanie, po raz kolejny, przepysznych napojów.

GRATULACJE dla wszystkich zawodników!

 


 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2018/2019

Po przerwie świąteczno-noworocznej do rywalizacji sportowej w ramach zawodów międzyszkolnych przystąpiły w roku 2019 szkoły podstawowe. 19 i 20 stycznia bieżącego roku w halach SP 3, SP 1 i Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu rozegrane zostały rozgrywki grupowe i finały Halowej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców. Nie zabrakło emocji, wzruszeń, spektakularnych zagrań i rozczarowań, które stały się udziałem uczestników zawodów i licznie zgromadzonej publiczności.

Po zaciętych spotkaniach do fazy pucharowej w kategorii dziewcząt awansowały zespoły z Krzynowłogi Małej, Leszna, PG z Jednorożca i Szkoły Podstawowej nr 3 z Przasnysza. W finale dziewczęta z Krzynowłogi pokonały rówieśniczki z Leszna 1:0. Na trzeci stopniu podium stanęły dziewczęta z PG Jednorożec pokonując gospodynie 1:0 W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Przasnysz, którzy w finale pokonali rówieśników z Chorzel 4:0. Trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom SP Czernice Borowe, którzy po bardzo wyrównany meczu pokonali SP z Duczymina.

W dwudniowych zawodach w ramach PIMS uczestniczyło 189 uczniów i uczennic reprezentujących 20 zespołów wyłonionych z eliminacji gminnych. Zwycięzcy reprezentować będą powiat przasnyski na zawodach rejonowych w Ostrołęce.

Klasyfikacja generalna – dziewczęta.


  1. SP Krzynowłoga Mała

  2. SP Leszno

  3. PG Jednorożec

  4. SP nr 3 Przasnysz

  5. SP nr 2 Przasnysz

  6. SP Czernice Borowe

  7. SP Duczymin

  8. SP Jednorożec

  9. SP nr 2 Chorzele

  10. SP nowa Krępa


Klasyfikacja generalna – chłopcy.

  1. SP nr 3 Przasnysz

  2. SP nr 2 Chorzele

  3. SP Czernice Borowe

  4. SP Duczymin

  5. SP Nowa Krępa

  6. PG Jednorożec

  7. SP Krzynowłoga Mała

  8. SP Leszno

  9. SP nr 2 Przasnysz

  10. SP Krasne





Trwa budowa bocznicy kolejowej w strefie gospodarczej w Chorzelach

Na terenie chorzelskiej strefy gospodarczej trwają prace związane z budową bocznicy kolejowej realizowane w oparciu o Umowę nr 253.III.2.2018 z dnia 15.11.2018 r. w ramach Projektu „Dyfuzja procesów rozwojowych na terenie Północnego Mazowsza poprzez kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w północnej części powiatu przasnyskiego ETAP III".

Inwestycja polega na budowie bocznicy kolejowej o długości 1,03 km. Zakres prac obejmuje roboty budowlane w branży kolejowej, polegające na wbudowaniu warstwy ochronnej, tzw. filtracyjnej, budowie systemów rowów bocznych oraz montażu nowej nawierzchni torowej.