niedziela, 22 listopada 2015

Przeciwdziałanie powszechności narkotyków w szkołach

W dniu 20 listopada 2015 r. uczestniczyłem w zorganizowanym przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty szkoleniu dotyczącym przeciwdziałaniu problemowi powszechności dopalaczy i substancji psychoaktywnych w szkołach.

czwartek, 12 listopada 2015

Ogromny wzrost poparcia dla PiS w powiecie przasnyskim

Dzięki ciężkiej pracy jaką zaczęliśmy od stycznia 2015 roku w powiecie przasnyskim możemy się dziś cieszyć z jej dobrych efektów. W powiecie przasnyskim najszybciej wzrosło poparcie dla PiS w całym okręgu płockim. Jeszcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w wynosiło w naszym powiecie 37,41% i nie należało wcale do czołówki okręgu. Dziś możemy się cieszyć z poparcia na poziomie powyżej połowy mieszkańców powiatu – a dokładnie 51,72%.

czwartek, 29 października 2015

Kolejna sesja Rady Powiatu – kolejne interpelacje Bieńkowskiego

28 października 2015 roku odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu. Zabrałem na niej głos w kulku sprawach dotyczących mieszkańców i funkcjonowania powiatu.

czwartek, 22 października 2015

Beata Szydło udzieliła mi poparcia!

Szanowni Państwo, mam ogromny zaszczyt poinformować, że Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydatka partii na premiera – pani Beata Szydło udzieliła mi osobistego poparcia w wyborach do Sejmu RP.
Zachęcam do obejrzenia apelu pani Szydło:

czwartek, 8 października 2015

Moje postulaty w kampanii wyborczej do Sejmu

Poniżej część moich postulatów, które umieszczam na facebooku (Facebook). Oczywiście w zakładce „o mnie” znajdziecie Państwo zasady, na których mi zależy. Kliknij obrazek aby powiększyć.

czwartek, 20 sierpnia 2015

Rada Powiatu podziękowała pani Jolancie za poczwórne złoto!

Cztery złote medale dla Polski, w trójboju siłowym, zdobyła mieszkanka DPS w Przasnyszu, pani Jolanta Piskorska.Podczas XIV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles Polacy zdobyli aż 66 medali: 29 złotych, 18 srebrnych i 19 brązowych.

piątek, 24 lipca 2015

Ścieżka rowerowa – interpelacja radnego

Ścieżka rowerowa Przasnysz-Chorzele jest tematem wielu dyskusji rowerzystów. Zamiast cieszyć napawa ich złością, a to przez drobny, wydawałoby się, szczegół. Chodzi o niebezpieczne urywanie się ścieżki przy skrzyżowaniu z innymi szlakami komunikacyjnymi. Na sesji Rady Powiatu w dniu 23 lipca 2015 roku – poruszona została przeze mnie sprawa ścieżki rowerowej i stworzenia bezpiecznych zjazdów. Mam nadzieję, że wkrótce podróżując tam rowerami będziemy się już tylko cieszyć z jazdy.
Zapytałem Zarząd Powiatu o niebezpieczne zjazdy, które pojawiają się przy skrzyżowaniach z innymi wjazdami. Otrzymałem odpowiedź, że prace na drodze jeszcze trwają dlatego nie można mówić, że budowa jest już zakończona. Władze powiatu zezwoliły na korzystanie ze ścieżki i drogi powiatowej choć pozostała jeszcze do położenia jedna warstwa nawierzchni – końcowej. Według władz powiatu sprawa przeciąga się ze względu na gazociąg, który miał być tam robiony, jednak wykonawca chciał położyć niecertyfikowane rury. Teraz wykonawca gazociągu musi znaleźć odpowiednie rury i gdy gazociąg powstanie to właściwe wykończenia ścieżki rowerowej również się pojawią. Według pana starosty całość nie powinna potrwać dłużej niż kilka tygodni.
Po uzyskaniu tej odpowiedzi nie byłem już pewien czy jednak w tym roku uda się wykonać bezpieczne zjazdy – sezon na jazdę rowerami również kończy się za kilka tygodni. Dlatego poprosiłem, by szczególnie oznaczyć miejsca niebezpieczne, tak by korzystający wiedzieli gdzie mają uważać. Pan starosta odpowiedział, że w takim razie zleci wykonanie tego zadania Powiatowemu Zarządowi Dróg.
W razie gdyby sytuacja się nie poprawiała proszę o kontakt mieszkańców – postaram się znów poruszyć sprawę.